Falowniki Fronius

Fronius to austriacka firma założona w roku 1945 przez pana Güntera Froniusa. Od 1992 produkują inwertery. Falownik Fronius to urządzenie, które charakteryzuje się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi i dbałością o dopracowanie każdego ze swoich elementów do maksimum, dlatego Falowniki Fronius są tak wydajne i niezawodne. Zakres mocy poszczególnych modeli jest bardzo szeroki, dlatego urządzenia tej marki sprawdzają się zarówno do niewielkich instalacji na domkach letniskowych, poprzez te większe na domach i firmach, aż do wielkopowierzchniowych instalacji przemysłowych na budynkach i gruncie. Zadaniem falownika (zwanego również inwerterem solarnym czy słonecznym) jest przetworzenie prądu stałego, generowanego przez panele fotowoltaicze, na prąd zmienny. Urządzenie to jest elementem koniecznym w każdej instalacji fotowoltaicznej, który wszystkim steruje i odpowiada za to, by instalacja działała w pełni wydajnie i niezawodnie. Każdy model Falowników Fronius (poza wersją Light) posiada moduły wi-fi, dzięki którym można kontrolować jego pracę z dowolnego miejsca. ... Więcej


Jaki model Falownika Fronius wybrać?

Musimy zastanowić się przede wszystkim nad kwestią usytuowania paneli fotowoltaicznych. Jeśli wszystkie panele są zwrócone w jedną stronę (zazwyczaj jest to strona wychodząca na Południe) i z projektu wynika, że mogą być podpięte w jeden łańcuch, należy wybrać taki falownik, który posiada pojedyncze wejście od strony paneli fotowoltaicznych. W takim przypadku wszystkie panele są podłączane razem szeregowo, a falownik Fronius traktuje całą instalację jak jedność. Jeśli panele fotowoltaiczne są usytuowane na dwóch stronach dachu w taki sposób, że kiedy jedna strona jest oświetlona, druga pozostaje w cieniu, lub z projektu wynika, że panele muszą być podłączone w dwóch łańcuchach, należy dobrać falownik o dwóch wejściach od strony paneli fotowoltaicznych. Szeregowo podłączone panele będą widziane przez falownik jako odrębne instalacje, co zagwarantuje najbardziej wydajną pracę danego układu. Gdy panele fotowoltaiczne są zwrócone w różne strony, należy zdać się na wiedzę i doświadczenie fachowca, który dobierze nam odpowiedni falownik Fronius do naszej instalacji.

Modele falowników Fronius

Jest ich wiele. Różnią się ilością wejść, mocą maksymalną po stronie prądu zmiennego, ilością i zakresem napięć MPPT. Należy wybrać taki, który będzie najlepiej pasował do naszej instalacji. Większość falowników Fronius ma wbudowane gniazdo ethernet oraz moduły Wi-Fi, dzięki którym z łatwością można kontrolować jego pracę. Falowniki Fronius występują także w wersji hybrydowej, która umożliwia podłączenie baterii. Wszystkie falowniki Fronius objęte są pełną gwarancją na okres pięciu lat lub wyłącznie produktową na okres 7 lat. Istnieje możliwość odpłatnego przedłużenia gwarancji nawet do 20 lat. Opinie o falownikach Fronius w przeważającej ilości są bardzo pozytywne!