Falowniki HUAWEI

Marka Huawei to przedsiębiorstwo, które zajmuje się produkcją urządzeń elektronicznych przeznaczonych do różnych zastosowań. Zazwyczaj kojarzona jest ze smartfonami, ale zajmuje się również tym wszystkim, co związane jest z fotowoltaiką, a więc produkuje również falowniki (zwane również inwerterami solarnymi). Falownik Huawei to przede wszystkim wysoka jakość wykonania, sprawność w działaniu i niezawodność, a także szeroka gama urządzeń, spośród których możemy wybrać odpowiednie dla naszej instalacji fotowoltaicznej. Różnorodność falowników Huawei sprawia, że możemy dopasowywać je zarówno do rozmaitych rozmiarów instalacji PV, co powoduje, że oferta tego producenta jest dosyć uniwersalna. ... Więcej

Huawei - falownik dostosowane do każdej instalacji

Czym wyróżniają się falowniki Huawei spośród innych? Przede wszystkim zakresem swoich właściwości i zastosowań. W ofercie producenta znajduje się model do małej instalacji, na przykład Huawei Falownik SUN 2000-8KTL-M0 wyposażony w dwa wejścia, w którym moc maksymalna po stronie prądu zmiennego wynosi 8000W, a zakres napięć MPPT wynosi od 304W do 850W. Jeśli natomiast chcemy podłączyć falownik do większej instalacji, możemy wybrać model z większą ilością wejść, charakteryzujący się większą mocą maksymalnej po stronie prądu zmiennego, większym zakresem i ilością napięć MPPT. Warto dodać, że marka Huawei posiada w ofercie falowniki do wielkopowierzchniowych instalacji, których moc maksymalna wynosi nawet 60000W, a maksymalna ilość wejść - 12. Okres gwarancyjny falowników Huawei wynosi od 5 do 10 lat, w zależności od modelu.
Niestety, w żadnym z modeli falowników Huawei nie ma gniazda ethernet, a moduły Wi-Fi zostały zainstalowane jedynie w tych najmniejszych.

Opinie o falownikach Huawei

Użytkownicy podkreślają, że falowniki tej marki są wysoce wydajne, niezawodne i przede wszystkim bardzo zróżnicowane pod względem właściwości, dlatego dopasowanie odpowiedniego urządzenia do danej instalacji fotowoltaicznej nie sprawia trudności. Dodatkowym atutem, który podkreślają użytkownicy falowników Huawei, jest okres gwarancyjny, który sięga nawet dziesięciu lat, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo użytkowania falowników. Sprawność europejska dla modeli falowników Huawei jest bardzo wysoka, dlatego też można śmiało powiedzieć, że te modele wyjątkowo rzadko ulegają awarii, a ich praca jest wydajna w najwyższym stopniu.
Jeśli planujesz zakup falownika do instalacji fotowoltaicznej, to falowniki Huawei najprawdopodobniej będą dobrym wyborem, ponieważ sprawdzają się one w nawet najbardziej skomplikowanych systemach PV.