Eko dom z pompą ciepła

19 maja 2023

Zastanawiasz się, jaka pompa ciepła dla domu 150 m² we Wrocławiu będzie najbardziej odpowiednia? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem! Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, zatem z pewnością będziemy w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Eko dom z pompą ciepła we Wrocławiu — zalety

Czy zamontowanie systemu grzewczego z pompą ciepła jest dobrym rozwiązaniem? Oczywiście, że tak! Ogrzewanie domów z zastosowaniem pomp ciepła we Wrocławiu, a także innych miastach, jest obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem. Nic dziwnego; systemy takie niosą bowiem za sobą wiele korzyści, które można zauważyć praktycznie od razu!

Pompy ciepła są przede wszystkim bardzo ekologiczne. Korzystanie z nich nie wpływa negatywnie na środowisko, czego nie można powiedzieć o innych metodach ogrzewania budynków. Montując pompy ciepła z naszego sklepu internetowego, klienci mają pewność, że wybierają produkty sprawdzonych marek, które są przyjazne zarówno dla użytkownika jak i dla naszej planety.  Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że systemy tego typu są w wielu przypadkach całkowicie bezobsługowe. Nie ma zatem konieczności ustawiania parametrów czy wykonywania innych działań; wszystko dzieje się  automatycznie. 

Niewątpliwym atutem urządzeń typu pompa ciepła jest ich stosunkowo prosty montaż. Proces instalacji przebiega szybko i sprawnie — zwłaszcza jeśli wynajmie się do tego profesjonalistów. Zamontowanie pompy ciepła to także doskonały sposób na oszczędność; koszty jej eksploatacji są zdecydowanie niższe niż urządzeń, wykorzystujących paliwa tradycyjne. Optymalnym  rozwiązaniem jest montaż pompy ciepła i jednocześnie instalacji fotowoltaicznej. 

Pompa ciepła do domu 100 m² we Wrocławiu — jaka będzie najbardziej odpowiednia?

Decydując się na zakup którejś z pomp ciepła, konieczne jest dopasowanie jej do parametrów naszego budynku. Na odpowiedni dobór pompy ciepła mają wpływ czynniki takie jak: powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń, ocieplenie budynku, rodzaj instalacji grzewczej, typ wentylacji oraz wiele innych nieco mniej istotnych składowych. Prawidłowy i bardzo precyzyjny dobór pompy ciepła to praca dla  projektanta, można również skorzystać z profesjonalnego kalkulatora, który po wprowadzeniu danych określi, jakiej mocy pompa sprawdzi się w naszym budynku.  Szacunkowo  przyjmuje się, że  dla domu o powierzchni 150 m²,  zazwyczaj wystarczy pompa o mocy 7-9 kW. Dla budynków, których łączna powierzchnia wynosi do 100 m², wystarczająca  będzie pompa mająca moc 5 kW. 
Warto również podkreślić, że pompy ciepła są bardzo wydajnymi urządzeniami. Ich zakup jest zatem doskonałą inwestycją, która z pewnością szybko się zwróci. Jeśli interesuje Cię zamontowanie tego typu systemu we własnym domu bądź posiadanej przez Ciebie firmie, to koniecznie zgłoś się do nas. Obsłużymy Cię profesjonalnie i  kompleksowo. W naszej ofercie poza pompami ciepła posiadamy również inne usługi, takie jak montaż paneli fotowoltaicznych, magazyny energii, klimatyzację czy stacje ładowania pojazdów — sprawdź  fotowoltaika Wrocław, a także panele fotowoltaiczne Wrocław oraz pompy ciepła Wrocław.  Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Każdemu Klientowi pomożemy w wyborze najlepszych dla niego rozwiązań tak, by mógł cieszyć się nimi i beztrosko z nich korzystać przez długie lata!

Zachowaj ciepło z pompami ciepła Kaisai!
W dzisiejszych czasach, gdzie wyzwanie oszczędzania energii i dbałości o środowisko staje się coraz bardziej istotne, każda inwestycja zwrócona na ekologiczne rozwiązania jest niezwykle wartościowa. Jednym z takich ekologicznych i wydajnych rozwiązań są pompy ciepła typu split marki Kai...
Więcej
Nowa Era Mobilności Elektrycznej z Ładowarkami Besen
Rozwój technologii nie pozostaje w tyle za oczekiwaniami współczesnych użytkowników pojazdów elektrycznych. Stacje ładowania Besen, stanowią synonim wysokiej jakości, innowacyjności i komfortu, dostosowując swoje produkty do różnorodnych potrzeb kierowców. Zobaczmy, jak wybrać model, ...
Więcej
Jak dobrać moc klimatyzacji i gdzie ją zamontować?
Klimatyzacja to coraz bardziej popularny element wyposażenia domów i mieszkań, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy temperatury osiągają rekordowe poziomy. Wybór odpowiedniej klimatyzacji nie jest jednak tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Ważne jest nie tylko dobranie urządzenia o odpowie...
Więcej
Klimatyzacja do domu, mieszkania, biura. Ile kosztuje klimatyzator wraz z montażem?
Tegoroczne lato potwierdza, że upały to nie tylko wizja wspaniałych wakacji nad morzem w tropikach, ale również uporczywy element życia codziennego w naszej strefie klimatycznej. Temperatury w lipcu i w sierpniu w Polsce często przekraczały 30 stopni Celsjusza w cieniu, a klimatolodzy progno...
Więcej