Eko dom z pompą ciepła

19 maja 2023

Zastanawiasz się, jaka pompa ciepła dla domu 150 m² we Wrocławiu będzie najbardziej odpowiednia? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem! Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, zatem z pewnością będziemy w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Eko dom z pompą ciepła we Wrocławiu — zalety

Czy zamontowanie systemu grzewczego z pompą ciepła jest dobrym rozwiązaniem? Oczywiście, że tak! Ogrzewanie domów z zastosowaniem pomp ciepła we Wrocławiu, a także innych miastach, jest obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem. Nic dziwnego; systemy takie niosą bowiem za sobą wiele korzyści, które można zauważyć praktycznie od razu!

Pompy ciepła są przede wszystkim bardzo ekologiczne. Korzystanie z nich nie wpływa negatywnie na środowisko, czego nie można powiedzieć o innych metodach ogrzewania budynków. Montując pompy ciepła z naszego sklepu internetowego, klienci mają pewność, że wybierają produkty sprawdzonych marek, które są przyjazne zarówno dla użytkownika jak i dla naszej planety.  Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że systemy tego typu są w wielu przypadkach całkowicie bezobsługowe. Nie ma zatem konieczności ustawiania parametrów czy wykonywania innych działań; wszystko dzieje się  automatycznie. 

Niewątpliwym atutem urządzeń typu pompa ciepła jest ich stosunkowo prosty montaż. Proces instalacji przebiega szybko i sprawnie — zwłaszcza jeśli wynajmie się do tego profesjonalistów. Zamontowanie pompy ciepła to także doskonały sposób na oszczędność; koszty jej eksploatacji są zdecydowanie niższe niż urządzeń, wykorzystujących paliwa tradycyjne. Optymalnym  rozwiązaniem jest montaż pompy ciepła i jednocześnie instalacji fotowoltaicznej. 

Pompa ciepła do domu 100 m² we Wrocławiu — jaka będzie najbardziej odpowiednia?

Decydując się na zakup którejś z pomp ciepła, konieczne jest dopasowanie jej do parametrów naszego budynku. Na odpowiedni dobór pompy ciepła mają wpływ czynniki takie jak: powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń, ocieplenie budynku, rodzaj instalacji grzewczej, typ wentylacji oraz wiele innych nieco mniej istotnych składowych. Prawidłowy i bardzo precyzyjny dobór pompy ciepła to praca dla  projektanta, można również skorzystać z profesjonalnego kalkulatora, który po wprowadzeniu danych określi, jakiej mocy pompa sprawdzi się w naszym budynku.  Szacunkowo  przyjmuje się, że  dla domu o powierzchni 150 m²,  zazwyczaj wystarczy pompa o mocy 7-9 kW. Dla budynków, których łączna powierzchnia wynosi do 100 m², wystarczająca  będzie pompa mająca moc 5 kW. 
Warto również podkreślić, że pompy ciepła są bardzo wydajnymi urządzeniami. Ich zakup jest zatem doskonałą inwestycją, która z pewnością szybko się zwróci. Jeśli interesuje Cię zamontowanie tego typu systemu we własnym domu bądź posiadanej przez Ciebie firmie, to koniecznie zgłoś się do nas. Obsłużymy Cię profesjonalnie i  kompleksowo. W naszej ofercie poza pompami ciepła posiadamy również inne usługi, takie jak montaż paneli fotowoltaicznych, magazyny energii, klimatyzację czy stacje ładowania pojazdów — sprawdź  fotowoltaika Wrocław, a także panele fotowoltaiczne Wrocław oraz pompy ciepła Wrocław.  Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Każdemu Klientowi pomożemy w wyborze najlepszych dla niego rozwiązań tak, by mógł cieszyć się nimi i beztrosko z nich korzystać przez długie lata!

Hurtownia fotowoltaiczna
W ostatnich latach w Polsce fotowoltaika cieszy się coraz większą popularnością. Dążenie Unii Europejskiej do zmniejszenia emisji CO2 niewątpliwie wpływa na wzrost zainteresowania odnawialnymi źródłami energii również w naszym kraju. Decydując się na montaż instalacji paneli fotowol...
Więcej
Eko dom z pompą ciepła
Zastanawiasz się, jaka pompa ciepła dla domu 150 m² we Wrocławiu będzie najbardziej odpowiednia? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem! Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, zatem z pewnością będziemy w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości.  Eko d...
Więcej
Jaka pompa ciepła do domu? Nasze opinie
Pompy ciepła cieszą się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju. Nic dziwnego - to bezemisyjne, bezobsługowe i korzystne kosztowo rozwiązania do ogrzewania domu. Na rynku pojawia się coraz więcej modeli pomp ciepła i coraz więcej ich producentów. Pompy ciepła można już nawet zna...
Więcej
Fotowoltaika na każdym nowym budynku!
W połowie marca bieżącego roku, Parlament Europejski przyjął projekt “Fit for 55”, który ma na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej Unii Europejskiej do 2050 roku. Aby to zrealizować, UE wyznaczyła ambitne cele dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz zwiększenia w...
Więcej