Wrocław

Panele fotowoltaiczne we Wrocławiu

Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na instalację paneli fotowoltaicznych. Ten trend jest również zauważalny we Wrocławiu. Wszak odnawialne źródła energii to nie tylko możliwość zaoszczędzenia – dzięki nim można skutecznie zadbać o dobro środowiska naturalnego, a tym samym – nasze własne.
Dlatego też my, jako specjaliści od fotowoltaiki, działający na terenie Wrocławia i innych miast Dolnego Śląska, oferujemy profesjonalne zaprojektowanie całej instalacji, począwszy od ogniw, przez poszczególne podzespoły. Każda część, która składa się na cały system, jest produktem renomowanych producentów, stąd możemy zagwarantować ich trwałość i niezawodność.

Główne zalety fotowoltaiki

Odnawialne źródła energii pozwalają czerpać ją z sił przyrody, jednocześnie zapewniając minimum wpływu na środowisko. Panele słoneczne natomiast należą do najczystszych metod pozyskiwania elektryczności. Stąd też tak wiele osób decyduje się na ich montaż na dachach swoich domów. Systemy solarne, które mieszkańcom Wrocławia i okolic oferuje Kraina OZE, to zaawansowane technologicznie urządzenia. Dzięki nim możesz skutecznie przyczynić się do tego, że ograniczone zostanie wytwarzanie energii w procesie spalania węgla, a tym samym – do redukcji emisji groźnych gazów cieplarnianych. Panele PV mogą więc zaważyć na tym, w jakim środowisku będziemy żyć i jakim powietrzem oddychać.
Z drugiej strony jest wymiar ekonomiczny. Instalacje solarne to produkcja czystej energii ze źródła, które nie ulega zużyciu. Jednocześnie dobrze zaprojektowany system fotowoltaiczny jest zdolny do wytworzenia nadwyżki elektryczności, którą można oddać sieci publicznej i ją w dowolnym momencie z niej pobrać. To zaś oznacza, że właściciel nieruchomości, na której została zamontowana fotowoltaika, staje się niezależnym prosumentem, a jego rachunki za energię elektryczną są skutecznie obniżane.

Wybierz możliwość dofinansowania

Dodatkową zachętę do inwestycji w instalację PV stanowi fakt, że można uzyskać dodatkowe fundusze na nią w ramach programów unijnych, jak i rządowych, mających na celu wsparcie m.in. właścicieli domów jednorodzinnych w dywersyfikacji swoich źródeł energii. Pozwala to skutecznie redukować pracę elektrowni, które należą do głównych emitentów CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Jednym z najkorzystniejszych programów jest rządowy projekt „Czyste powietrze”. Polega na udzieleniu pożyczki o bardzo niskim oprocentowaniu, a także długim okresie kredytowania, dzięki czemu inwestycja w OZE, wśród których jest instalacja fotowoltaiczna, nie obciąża domowego budżetu. Wystarczy więc tylko spełnić określone warunki, złożyć wniosek do wrocławskiego oddziału WFOSiGW i można rozpocząć montaż fotowoltaiki. Warto zaznaczyć, że właściciele zbudowanych już domów, którzy dokonali jego termomodernizacji pod postacią instalacji systemów solarnych, mogą również odpisać część kosztów w ramach specjalnej ulgi, którą odpisuje się od podstawy opodatkowania i zmniejsza podatek w PIT.

Postaw na specjalistów z Wrocławia

Jako grupa inżynierów, których łączy pasja do tematu odnawialnych źródeł energii, a także specjalistyczna wiedza z tej dziedziny, stworzyliśmy firmę, chcąc zaoferować klientom najlepsze rozwiązania z zakresu fotowoltaiki. Mamy niezbędną wiedzę, umiejętności, a także doświadczenie, dzięki czemu dobieramy idealne rozwiązania do konkretnych oczekiwań. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dbając o to, byś uzyskał dokładnie to, czego potrzebujesz.
Na rynku są różne firmy montujące panele słoneczne. Jednak korzystając z naszej pomocy, masz pewność, że zyskasz ogniwa o wysokiej odporności na niekorzystne warunki pogodowe – udzielamy na nie nawet 25 lat gwarancji. Wszystkie podzespoły systemu są produktami renomowanych producentów, co zapewnia ich bezawaryjność. Ponadto nasza ekipa przyjedzie do Ciebie, zainstaluje panele PV, posprząta po pracy, a także nauczy Cię, jak obsługiwać Twoją nową mini elektrownię.
Jeśli więc szukasz firmy, która założy Ci fotowoltaikę we Wrocławiu – wybierz ofertę Krainy OZE.