Klimatyzacja do domu, mieszkania, biura. Ile kosztuje klimatyzator wraz z montażem?

23 sierpnia 2023

Tegoroczne lato potwierdza, że upały to nie tylko wizja wspaniałych wakacji nad morzem w tropikach, ale również uporczywy element życia codziennego w naszej strefie klimatycznej. Temperatury w lipcu i w sierpniu w Polsce często przekraczały 30 stopni Celsjusza w cieniu, a klimatolodzy prognozują, że z roku na rok będzie tylko...cieplej.  W taką pogodę, jeśli nie jesteś szczęśliwcem spędzającym urlop nad wodą, zapewne marzysz o odrobinie luksusu jakim jest powiew chłodnego powietrza. Dlatego, gdy upał staje się nieznośny, nagrzewa nasze domy, mieszkania, biura, pożądanym i niezastąpionym urządzeniem jest klimatyzator.  

Wiele osób chcąc szybko rozwiązać "gorący" problem kupuje klimatyzator przenośny. Szybko jednak okazuje się, że to tylko półśrodek, który nie jest w stanie zapewnić oczekiwanego komfortu. Uzyskanie i utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu podczas upałów, możliwe jest dopiero po zamontowaniu klimatyzatora stacjonarnego typu split lub multisplit. Jeśli więc zależy Ci na osiągnięciu dobrego efektu, koniecznie wybierz klimatyzator montowany na stałe. Z naszego artykułu dowiesz się jakie wyróżniamy rodzaje klimatyzacji oraz jakie są koszty związane z zakupem i montażem tych urządzeń.

Jakie są rodzaje klimatyzatorów?

Największą popularnością cieszą się klimatyzatory typu split. Ze względu na mniejszy zakres mocy są doskonałym rozwiązaniem dla mieszkań i domów. Na klimatyzator typu split składa się jednostka zewnętrzna oraz jednostka wewnętrzna naścienna. Urządzenia te można również wykorzystywać do ogrzewania pomieszczeń w okresach przejściowych.

Istnieją również klimatyzacje, w których zamiast naściennej jednostki wewnętrznej występują jednostki wewnętrzne sufitowe (podwieszane pod sufitem). Są to z reguły urządzenia o większej mocy. Mają zastosowanie w większych pomieszczeniach lub w takich, gdzie jest dużo ciepła do odprowadzenia.

Inna grupa klimatyzatorów to tzw. multisplity. Klimatyzacja typu multisplit składa się z jednej jednostki zewnętrznej oraz z kilku współpracujących z nią jednostek wewnętrznych. Jest to rozwiązanie sprawdzające się w domach, mieszkaniach a także w obiektach biurowych. W zależności od potrzeb, rozkładu i wielkości pomieszczeń oraz technicznych możliwości montażu (ilość miejsca i odpowiedni dostęp) można rozważyć, czy bardziej opłaca się montaż np. trzech pojedynczych splitów czy multisplita z jedną jednostką zewnętrzną i trzema wewnętrznymi. 

H2 Klimatyzacja do domu, mieszkania, biura – ile kosztuje klimatyzator z montażem?

Poniżej przestawiamy szacowane koszty montażu klimatyzacji we Wrocławiu (na podstawie cennika krainaoze.pl):

Klimatyzator split z jednostką naścienną wraz z montażem:

Moc chłodzenia/grzania
2,6/2,9 kW
3,5/3,8 kW
5,3/5,5 kW
7,0/7,3 kW

Cena netto*
3600-5800 zł
3900-6500 zł
5400-7800 zł
6400-10 500 zł

Klimatyzator multisplit wraz z montażem:

Moc chłodzenia/ grzania j. zew.
2 x 2,6/2,9 kW
3 x 2,6/2,9 kW 
4 x 2,6/2,9 kW

Cena netto*
7100-9500 zł
9900-14000 zł
13100-19000 zł

*podajemy średnią cenę urządzeń dobrej jakości (Kaisai, Panasonic)

Uwaga! Jeśli jesteś osobą fizyczną i  kupujesz klimatyzator razem z usługą montażu, wówczas do podanej ceny netto doliczany jest stawka VAT 8%, jeśli kupujesz samo urządzenie wówczas stawka VAT wynosi 23%. Stawka VAT dla firm wynosi 23% niezależnie czy firma nabywa tylko urządzenie czy urządzenie wraz z montażem.

Jak widzisz koszt klimatyzacji nie jest wygórowany. Już od 3700 zł netto jesteś w stanie zapewnić sobie komfort życia w swoich ulubionych "czterech ścianach". Dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba montować urządzeń w każdym pomieszczeniu domu czy mieszkania, można zdecydować się na różne warianty, w zależności od możliwości finansowych.

Optymalizacja kosztów montażu instalacji klimatyzacji możliwa jest dzięki profesjonalnemu doborowi wielkości i rodzaju klimatyzatorów do potrzeb Klienta oraz zaproponowaniu najlepszego rozwiązania ścieżki chłodniczej. Takiego właśnie podejścia możesz spodziewać się współpracując z Kraina OZE. 

Wszystkich, którzy jeszcze nie posiadają w swoich mieszkaniach, domach, firmach klimatyzacji serdecznie zapraszamy do kontaktu: 71 727 62 64. Więcej o naszej ofercie dowiesz się również na stronie pod linkiem https://krainaoze.pl/klimatyzacja-cennik-uslug/.

Jak dobrać moc klimatyzacji i gdzie ją zamontować?
Klimatyzacja to coraz bardziej popularny element wyposażenia domów i mieszkań, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy temperatury osiągają rekordowe poziomy. Wybór odpowiedniej klimatyzacji nie jest jednak tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Ważne jest nie tylko dobranie urządzenia o odpowie...
Więcej
Klimatyzacja do domu, mieszkania, biura. Ile kosztuje klimatyzator wraz z montażem?
Tegoroczne lato potwierdza, że upały to nie tylko wizja wspaniałych wakacji nad morzem w tropikach, ale również uporczywy element życia codziennego w naszej strefie klimatycznej. Temperatury w lipcu i w sierpniu w Polsce często przekraczały 30 stopni Celsjusza w cieniu, a klimatolodzy progno...
Więcej
Hurtownia fotowoltaiczna
W ostatnich latach w Polsce fotowoltaika cieszy się coraz większą popularnością. Dążenie Unii Europejskiej do zmniejszenia emisji CO2 niewątpliwie wpływa na wzrost zainteresowania odnawialnymi źródłami energii również w naszym kraju. Decydując się na montaż instalacji paneli fotowol...
Więcej
Eko dom z pompą ciepła
Zastanawiasz się, jaka pompa ciepła dla domu 150 m² we Wrocławiu będzie najbardziej odpowiednia? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem! Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, zatem z pewnością będziemy w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości.  Eko d...
Więcej