Projekt VS Realizacja

Stępin - 7.38 kWp
Projekt instalacji
Projekt instalacji
(opinia google z dnia 03.10.2020 ) Skorzystałem z usług Kraina OZE i muszę bardzo polecić tę firmę. Na tle innych firm instalujących fotowoltaikę tylko w Krainie OZE otrzymałem dokładną analizę, m.in. na podstawie zdjęć z drona, analizę zacienienia w ciągu całego roku itp. Kontakt ... (więcej)
(opinia google z dnia 03.10.2020 ) Skorzystałem z usług Kraina OZE i muszę bardzo polecić tę firmę. Na tle innych firm instalujących fotowoltaikę tylko w Krainie OZE otrzymałem dokładną analizę, m.in. na podstawie zdjęć z drona, analizę zacienienia w ciągu całego roku itp. Kontakt z przedstawicielami jest na wysokim poziomie i bardzo skuteczny. Poleciłem już tę firmę kilku osobom.
(komentarz Kraina OZE) Dachy "stworzone" pod fotowoltaikę to między innymi takie jak prezentowany. Brak wysokich kominów, lukarn, czy innych obiektów przeszkadzających w osiąganiu maksymalnych uzysków z instalacji sprawiają, że możemy w pełni cieszyć się wytwarzanym prądem ... (więcej)
Dachy "stworzone" pod fotowoltaikę to między innymi takie jak prezentowany. Brak wysokich kominów, lukarn, czy innych obiektów przeszkadzających w osiąganiu maksymalnych uzysków z instalacji sprawiają, że możemy w pełni cieszyć się wytwarzanym prądem! Dzięki zastosowaniu systemu niemieckiego producenta firmy Renusol, dedykowanego do blachodachówki o grubości powyżej 0,5mm, paneli Ja Solar o mocy 410W oraz niezawodnego falownika firmy Huawei, mamy pewność, że nasza słoneczna misja w wykonaniu tej instalacji będzie trwać, trwać i trwać!
Kiełczów - 7.035 kWp
Projekt instalacji
Projekt instalacji
(opinia google z dnia 15.05.2020 ) "Bardzo profesjonalna i dokładna firma montująca systemy fotowoltaiczne. Fachowość na każdym szczeblu podparta wiedzą i ogromnym zaangażowaniem. POLECAM SKORZYSTAĆ Z USŁUG. Bardzo zadowolony nowy właściciel instalacji fotowoltaicznej."
(opinia google z dnia 15.05.2020 )
(komentarz Kraina OZE) Instalacja o mocy 6,87 kWp na południowej połaci dachowej. Dwie lukarny znajdujące się pośrodku połaci znacznie ograniczają dostępne miejsce, dlatego, po analizie zacienień w programie PV-SOL, zaproponowano odpowiednie odsunięcie instalacji od lukarn ... (więcej)
Instalacja o mocy 6,87 kWp na południowej połaci dachowej. Dwie lukarny znajdujące się pośrodku połaci znacznie ograniczają dostępne miejsce, dlatego, po analizie zacienień w programie PV-SOL, zaproponowano odpowiednie odsunięcie instalacji od lukarn, by zmaksymalizować uzyski. Ponadto Klient zdecydował się na technologię SolarEdge, która umożliwia monitorowanie pracy każdego panela z osobna i maksymalizuje uzyski energii na dachach z lukarnami.
Radomierzyce - 9.715 kWp
Projekt instalacji
Projekt instalacji
(opinia google z dnia 21.05.2020 ) Zdecydowanie polecam Kraina OZE. Od pierwszego telefonu do dzisiaj bardzo dobry i profesjonalny kontakt. Instalacja działa od kilku dni. Montaż terminowy (a nawet trochę szybszy). Ekipa montażowa porządna, punktualna, sprzątająca po sobie i naprawiająca ... (więcej)
(opinia google z dnia 21.05.2020 ) Zdecydowanie polecam Kraina OZE. Od pierwszego telefonu do dzisiaj bardzo dobry i profesjonalny kontakt. Instalacja działa od kilku dni. Montaż terminowy (a nawet trochę szybszy). Ekipa montażowa porządna, punktualna, sprzątająca po sobie i naprawiająca minimalne szkody, których przy instalacji nie dało się uniknąć. Przed montażem poprosiłem o ofertę z 3 firm. Propozycja z Kraina OZE (mimo, że najdroższa) była wykonana najdokładniej i najbardziej rzetelnie. Pracownicy bardzo pomocni i udzielający odpowiedzi na każde pytanie. Dodatkowo elastyczni i dopasowujący się do potrzeb klienta.
(komentarz Kraina OZE) Dobrze wykonana instalacja fotowoltaiczna to naszym zdaniem również taka, której estetyka nawiązuje do architektury budynku. Panele Ja Solar o mocy 335W w technologii half-cut, zamontowane w układzie poziomym, nawiązują do nowoczesnego charakteru ... (więcej)
Dobrze wykonana instalacja fotowoltaiczna to naszym zdaniem również taka, której estetyka nawiązuje do architektury budynku. Panele Ja Solar o mocy 335W w technologii half-cut, zamontowane w układzie poziomym, nawiązują do nowoczesnego charakteru domu. Dopełnieniem instalacji jest inteligenty system Solaredge z optymalizatorami mocy oraz dodatkowym licznikiem energii, który pozwala Inwestorowi mieć wszystko pod kontrolą. Dokładność wykonania oraz rzetelność to cechy każdej z naszych instalacji.
Długołęka - 8.32 kWp
Projekt instalacji
Projekt instalacji
(opinia google z dnia 04.06.2020 ) "Bardzo dziękuję za pełen profesjonalizm, od początku do końca. Za cierpliwość, kiedy zadawałem dziesiątki pytań i za świetną ekipę montażową. Z przyjemnością każdemu polecę tę firmę."
(opinia google z dnia 04.06.2020 )
(komentarz Kraina OZE) Instalacja o mocy 8,32 kWp to instalacja większa niż średnia instalacja na domu jednorodzinnym. Współpraca z Klientem nad znalezieniem idealnego zestawu fotowoltaicznego przyniosła w efekcie montaż 26 szt. paneli half-cut LR6-60HPH-320M firmy ... (więcej)
Instalacja o mocy 8,32 kWp to instalacja większa niż średnia instalacja na domu jednorodzinnym. Współpraca z Klientem nad znalezieniem idealnego zestawu fotowoltaicznego przyniosła w efekcie montaż 26 szt. paneli half-cut LR6-60HPH-320M firmy Longi o mocy 320W i falownika niemieckiego producenta SMA STP 8.0. Całość instalacji została estetycznie rozmieszona na dachu i pozwala w pełni czerpać przyjemność z posiadania własnej minielektrowni.
Domaszczyn - 3.96 kWp
Projekt instalacji
Projekt instalacji
(opinia google z dnia 18.07.2020 ) Polecam Krainę OZE za realizację instalacji fotowoltaicznej. Profesjonalne doradztwo, solidny montaż i konkurencyjne ceny. Dziękuję i polecam!
(opinia google z dnia 18.07.2020 )
(komentarz Kraina OZE) Kolejny zrealizowany przez Krainę OZE projekt instalacji fotowoltaicznej oparty został na dachu skośnym pokrytym dachówką ceramiczną. Ze względu na stosunkowo małą powierzchnię dachu zaproponowaliśmy układ paneli mieszany, czyli poziomy i pionowy ... (więcej)
Kolejny zrealizowany przez Krainę OZE projekt instalacji fotowoltaicznej oparty został na dachu skośnym pokrytym dachówką ceramiczną. Ze względu na stosunkowo małą powierzchnię dachu zaproponowaliśmy układ paneli mieszany, czyli poziomy i pionowy, który pozwolił lepiej zagospodarować przestrzeń na dachu. Panele Longi o mocy 360W w połączeniu z falownikiem niemieckiego producenta firmy SMA z dodatkowym optymalizatorem mocy Tigo TS4-R-O to optymalny wybór na lata.
Oborniki Śląskie - 4.8 kWp
Projekt instalacji
Projekt instalacji
(opinia google z dnia 13.08.2020 ) Polecam Krainę OZE za realizację instalacji fotowoltaicznej. Profesjonalne doradztwo, solidny montaż. Dziękuję i polecam!
(opinia google z dnia 13.08.2020 )
(komentarz Kraina OZE) Minielektrownia fotowoltaiczna o mocy 4,8 kWp, położona na bardzo stromym dachu o pochyleniu ... (więcej)
Minielektrownia fotowoltaiczna o mocy 4,8 kWp, położona na bardzo stromym dachu o pochyleniu 55 stopni pokrytym gontem bitumicznym. Warto pamiętać, że przy tak dużym pochyleniu największe uzyski są wiosną i jesienią, gdyż wówczas kąt padania promieni słonecznych jest bardziej korzystny. Zastosowane podzespoły to panele JA Solar JAM72S10-400/MR o mocy 400W oraz falownik Fronius Symo 5.0-3-M.
Skokowa - 15.84 kWp
Projekt instalacji
Projekt instalacji
(opinia google z dnia 27.08.2020 ) Polecam Krainę OZE do wykonania instalacji fotowoltaicznej. Profesjonalizm na każdym etapie ... (więcej)
(opinia google z dnia 27.08.2020 ) Polecam Krainę OZE do wykonania instalacji fotowoltaicznej. Profesjonalizm na każdym etapie realizacji - od pierwszej wyceny, poprzez projekt i ofertę, kończąc na samym montażu na dachu. Doskonały kontakt z każdym pracownikiem, terminowość i staranność realizacji, fachowe doradztwo. Polecam!
(komentarz Kraina OZE) Prezentowana instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy 15,84 kWp została zainstalowana na dachu ... (więcej)
Prezentowana instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy 15,84 kWp została zainstalowana na dachu o kącie pochylenia około 50 stopni. Stromy dach wymaga od montażystów specjalnych umiejętności i przemyślanej organizacji pracy. Dla naszych fachowców to jednak nie problem. Doskonale radzimy sobie nawet w trudnych warunkach. Panele Longi LR4-60HPH-360M zostały rozmieszczone na trzech połaciach dachu, dlatego dobraliśmy falownik marki Solaredge, który dzięki zastosowaniu optymalizaotrów mocy umożliwia optymalną pracę instalacji.
Pleszew - 4.76 kWp
Projekt instalacji
Projekt instalacji
(opinia google z dnia 29.08.2020 ) "Firma godna polecenia! Pełen profesjonalizm począwszy od projektu, aż po wykonawstwo. Sprawnie ... (więcej)
(opinia google z dnia 29.08.2020 ) "Firma godna polecenia! Pełen profesjonalizm począwszy od projektu, aż po wykonawstwo. Sprawnie, szybko i rzetelnie. Szefostwo i ekipa montażowa SUPER!!!!!! POZDRAWIAMY"
(komentarz Kraina OZE) Instalacja obejmuje 14 paneli JA Solar 340 W połączonych szeregowo, na dachu pokrytym blachą ... (więcej)
Instalacja obejmuje 14 paneli JA Solar 340 W połączonych szeregowo, na dachu pokrytym blachą falistą. Odpowiednia grubość blachy (powyżej 0,6 mm) umożliwiła zastosowanie mostków do blachdachówki niemieckiego producenta Renusol. Wybrany falownik Fronius Symo 5.0 umożliwia w przyszłości rozbudowę instalacji o kilka paneli.
Kowalew - 4.76 kWp
Projekt instalacji
Projekt instalacji
(opinia google z dnia 30.08.2020 ) WItam. Z czystym sumieniem polecam firmę KRAINA OZE. Od samego początku profesjonalne ... (więcej)
(opinia google z dnia 30.08.2020 ) WItam. Z czystym sumieniem polecam firmę KRAINA OZE. Od samego początku profesjonalne podejście do sprawy. Szczególne podziękowania dla Pani Basi i Pana Adama którzy z cierpliwością doradzali i odpowiadali na najbardziej zawiłe pytania techniczne. Co do samego montażu instalacji nie mam żadnych zarzutów, robota wykonana czysto i schludnie. Pełen profesjonalizm.
(komentarz Kraina OZE) Piękna południowa ekspozycja instalacji o mocy 4,76 kWp wykonana w malowniczej miejscowości ... (więcej)
Piękna południowa ekspozycja instalacji o mocy 4,76 kWp wykonana w malowniczej miejscowości w Wielkopolce. Panele JA Solar o mocy 340W połączone ze sobą szeregowo tworzą zwartą bryłę odsuniętą od komina na odległość gwarantującą brak zacienień.
Wrocław - 3.6 kWp
Projekt instalacji
Projekt instalacji
(opinia google z dnia 02.09.2020 ) "Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona firmą Kraina OZE. Młoda ekipa, która cierpliwie odpowiada ... (więcej)
(opinia google z dnia 02.09.2020 ) "Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona firmą Kraina OZE. Młoda ekipa, która cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania, doradza najlepsze rozwiązania, rozwiewa wszelkie wątpliwości, pracuje szybko, dobrze i czysto, pomaga przy wszelkich formalnościach, a dodatkowo dają zdjęcia domu z perspektywy, z której się go na co dzień nie ogląda. Kontakt z klientem- bez zarzutu. Oceniam firmę na A++++. Niech słońce nam zawsze świeci :)"
(komentarz Kraina OZE) W pięknych okolicznościach przyrody mieliśmy przyjemność wykonać instalację na dachu budynku ... (więcej)
W pięknych okolicznościach przyrody mieliśmy przyjemność wykonać instalację na dachu budynku pokrytym gontem bitumicznym. Do tego typu pokryć dachowych stusuje się śruby dwugwintowe montowane do krokwi, zapewniając solidne zakotwienie konstrukcji pod panele fotowoltaiczne. Inwestorzy zdecydowali się na inwerter Huawei SUN 2000-5KTL-M0 z możliwością rozbudowy w przyszłości, oraz panele Longi o mocy 360W. Tak dobrany zestaw daje pewność bezawaryjnej pracy przez dłuuugie lata!
Komorowice - 3.6 kWp
Projekt instalacji
Projekt instalacji
(opinia google z dnia 16.09.2020 ) W maju 2020 firma Kraina OZE wykonała u mnie instalację 3,6 kWp. Kontakt z Panią Barbarą ... (więcej)
(opinia google z dnia 16.09.2020 ) W maju 2020 firma Kraina OZE wykonała u mnie instalację 3,6 kWp. Kontakt z Panią Barbarą oceniam bardzo pozytywnie (miałem okazję rozmawiać z kilkoma firmami wiec miałem porównanie). Wykonanie instalacje przez ekipę przebiegało sprawnie. Opinię piszę po ponad 3 miesiącach od zainstalowania. Wszystko dział ok. Pieniądze z dofinansowania "Mój prąd" trafiły do nas więc też ok. Firmę mogę polecić.
(komentarz Kraina OZE) Instalacja na dachu płaskim, zastosowano konstrukcję balastową polskiego producenta. Pochylenie ... (więcej)
Instalacja na dachu płaskim, zastosowano konstrukcję balastową polskiego producenta. Pochylenie modułów pod kątem 14 stopni, pozwala na uzyskanie optymalnej sprawności, przy odstępach między rzędami modułów około 1m . Takie połączenie parametrów gwararntuje, że nawet w zimowe dni, kiedy Słońce jest stosunkowo nisko nad horyzontem, moduły się wzajemnie nie zacieniają. Do falownika marki Fronius podłączono 10 paneli monokrystalicznych Longi o mocy znamionowej 360W.
Wrocław - 5.4 kWp
Projekt instalacji
Projekt instalacji
(opinia google z dnia 02.09.2020 ) "Serdecznie polecam Krainę OZE jako wykonawcę instalacji fotowoltaicznej. Wszystko szybko, sprawnie i profesjonalnie. Formalności potrzebne do podłączenia instalacji załatwiono ... (więcej)
(opinia google z dnia 02.09.2020 ) "Serdecznie polecam Krainę OZE jako wykonawcę instalacji fotowoltaicznej. Wszystko szybko, sprawnie i profesjonalnie. Formalności potrzebne do podłączenia instalacji załatwiono w moim imieniu. Otrzymałem również pomoc w złożeniu wniosku o dofinansowanie z programu ""Mój prąd"". Co ciekawe, według mnie oferta Krainy OZE jest najtańsza na wrocławskim rynku, a urządzenia i panele oferowane przez nich to jedne z lepszych propozycji obecnie dostępnych."
(komentarz Kraina OZE) Na istalację złożyły się panele Longi LR4-60HPH-360M o mocy 360W i falownik HUAWEI SUN 2000-5KTL-M0, czyli komplet podzespołów o wyjątkowej renomie na rynku PV. Z powodu architektury i lokalizacji budynku w stosunku do południa, ... (więcej)
Na istalację złożyły się panele Longi LR4-60HPH-360M o mocy 360W i falownik HUAWEI SUN 2000-5KTL-M0, czyli komplet podzespołów o wyjątkowej renomie na rynku PV. Z powodu architektury i lokalizacji budynku w stosunku do południa, instalacja została zlokalizowana na połaci zachodniej, co zapewniło największe dla tego typu projektu uzyski energii. Mając na uwadze całkowity brak zacienień zdecydowliśmy podłączyć panele w ramach jednego łańcucha, aby uzyskać optymalne dla pracy falownika napięcie bliskie 500V.
Wrocław - 3.06 kWp
Projekt instalacji
Projekt instalacji
(opinia google z dnia 02.09.2020 ) "Kraina OZE to bardzo dobra firma w każdym aspekcie: 1) Profesjonalna i życzliwa komunikacja na każdym etapie realizacji ze wszystkimi osobami. 2) Przemyślany proces realizacji, wzorowa organizacja pracy, jasny podział kompetencji. ... (więcej)
(opinia google z dnia 02.09.2020 ) "Kraina OZE to bardzo dobra firma w każdym aspekcie: 1) Profesjonalna i życzliwa komunikacja na każdym etapie realizacji ze wszystkimi osobami. 2) Przemyślany proces realizacji, wzorowa organizacja pracy, jasny podział kompetencji. 3) Szybka, szczegółowa i elastyczna oferta w oparciu o analizę moich wymagań i warunków na dachu. 4) Dobra cena. 5) Szybki termin realizacji dostosowany do mojego urlopu. 6) Realizacja całości w 4 godziny: (9 paneli). 7) Uczciwy odbiór techniczny. 8) Szczegółowy instruktaż użytkowania, objaśnienie zagadnień technicznych i procedury z Tauronem. 9) Złożenie za mnie wniosku do programu MójPrąd. Powyższy opis brzmi jak laurka, ale warto jest promować ludzi, którzy chcą uczciwie zarobić dając szybko to co potrzebuję, w najwyższej jakości, i pozostawiając jak najlepsze wrażenie. Jeśli coś było na minus to chłopaki, którzy po czterech godzinach cyrkowych popisów na dachu, z uśmiechem i bez oznak zmęczenia życzyli mi słonecznych dni. Uświadomili mi jaki jestem stary, ale to oczywiście nie jest wina firmy Kraina OZE, którą serdecznie polecam."
(komentarz Kraina OZE) W instalacji użyto paneli monokrystalicznych marki JA Solar JAM60S10 o mocy jednostkowej 340W oraz 1-fazowego falownika Sofar 3KTLM-G2. ... (więcej)
W instalacji użyto paneli monokrystalicznych marki JA Solar JAM60S10 o mocy jednostkowej 340W oraz 1-fazowego falownika Sofar 3KTLM-G2. Długa gwarancja na podzespoły zapewni spokój na długie lata. Projektowanie instalacji na domach w architekturze szeregowej nie jest łatwe, bo gęsto rozmieszczone elementy na dachu często wpływają na okresowe zacienienia paneli. Tutaj poszło gładko, panele nie mają istotnych zacienień, co potwierdziliśmy opracowując model 3D w programie PVSol.
Siedlec - 4.32 kWp
Projekt instalacji
Projekt instalacji
(opinia google z dnia 17.07.2020 ) Goraco polecam firme, sprawna i szybka obsługa, pomoc w zakresie zgloszenia do taurona i w zakresie uzyskania dotacji. Profesjonalna ekipa montazowa, zero uszkodzonych dachówek, sprawny i szybki montaz. ... (więcej)
(opinia google z dnia 17.07.2020 ) Goraco polecam firme, sprawna i szybka obsługa, pomoc w zakresie zgloszenia do taurona i w zakresie uzyskania dotacji. Profesjonalna ekipa montazowa, zero uszkodzonych dachówek, sprawny i szybki montaz. Czekam na zmianę licznika i rozpoczęcie produkcji, podzielę się wrażeniami jak produkcja ruszy aczkolwiek sprawdzałem dla testów i w sloneczny dzien produkcja byla na 95% mocy. Pozdrawiam. Witam ponownie, produkcja rozpoczęła się 6 sierpnia wraz z montażem licznika. Przez 25 dni do końca miesiąca instalacja wyprodulowala 500 kWh energii. Bardzo przyzwoity wynik ?. Wspomnę jeszcze, że praca instalacji, falownika, aplikacji do monitorowania produkcji - całkowicie bez zarzutu i jakiegokolwiek problemu. Jeszcze raz goraco polecam firme!
(komentarz Kraina OZE) Instalacja o mocy 4,32 kWp wykonana została na dachu krytym dachówką ceramiczną. Wykorzystany system montażowy dedykowany do tego rodzaju pokryć dachowych pochodzi od niemieckiego producenta firmy K2. ... (więcej)
Instalacja o mocy 4,32 kWp wykonana została na dachu krytym dachówką ceramiczną. Wykorzystany system montażowy dedykowany do tego rodzaju pokryć dachowych pochodzi od niemieckiego producenta firmy K2. Zaprojektowano układ składający się z falownika marki Afore, który wyróżnia 10 letnia gwarancja, oraz paneli Longi o mocy 360W. Lokalizajca paneli na połaci wschodnio-południowej zapewnia pracę instalacji bez zbędnych zacienień wynikających z geometrii dachu.