Nawet 150 tys. zł dofinansowania do fotowoltaiki, magazynów energii i pomp ciepła dla rolników

9 lutego 2023

Wysokie dofinansowania do odnawialnych źródeł ciepła dla rolników w programie Zielona energia w gospodarstwie. Do 1 marca można ubiegać się o bardzo wysokie dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej, magazynu energii i pompy ciepła. Można uzyskać nawet 60% wartości inwestycji, maksymalnie 150 tys. zł.

O pomoc mogą ubiegać się rolnicy - zarówno osoby fizyczne, jaki i osoby prawne, spółki osobowe prawa handlowego, czy wspólnicy spółki cywilnej, którzy spełniają kryteria programu w zakresie wielkości gospodarstwa rolnego (co najmniej 1 ha użytków rolnych lub nieruchomość służąca do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej), a także w zakresie prowadzenia działalności rolniczej w celach zarobkowych w zakresie produkcji zwierzęcej lub roślinnej (z wyłączeniem chowu i hodowli ryb).

W ramach programu Zielona energia w gospodarstwie można sfinansować instalację fotowoltaiczną aż do 50 kW, magazyn energii, pompę ciepła, a także niezbędną infrastrukturę do tych urządzeń (np. konstrukcja do montażu paneli fotowoltaicznych montowanych na gruncie).

Program ma kilka ograniczeń, które są dość naturalne w tym przypadku. Urządzenia objęte pomocą muszą być usytuowane na gruntach rolnych zabudowanych. Moc wytwarzanej energii powinna być wykorzystana na cele mieszkaniowe w maksymalnie 20 procentach (czyli do 10 kW) - reszta energii ma służyć na cele gospodarcze. Ponadto panele fotowoltaiczne nie powinny być instalowane na pokryciach dachowych wykonanych z materiałów z użyciem azbestu - bo takie pokrycia należy wymienić.

Zielona energia w gospodarstwie to niezwykle atrakcyjny program ze względu na bardzo wysokie dofinansowania. Wypełnienie 21-stronicowego wniosku może jednak odstraszać. Dlatego warto skontaktować się z nami (71 727 62 64), przygotujemy wycenę fotowoltaiki, magazynu energii i pompy ciepła, zrealizujemy kompleksowo usługę, a także pomożemy w formalnościach związanych z uzyskaniem dotacji.

Więcej informacji o tym programie, można uzyskać w dziale Dofinansowania na naszej stronie, w artykule Zielona energia w gospodarstwie rolnym.

Jak dobrać moc klimatyzacji i gdzie ją zamontować?
Klimatyzacja to coraz bardziej popularny element wyposażenia domów i mieszkań, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy temperatury osiągają rekordowe poziomy. Wybór odpowiedniej klimatyzacji nie jest jednak tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Ważne jest nie tylko dobranie urządzenia o odpowie...
Więcej
Klimatyzacja do domu, mieszkania, biura. Ile kosztuje klimatyzator wraz z montażem?
Tegoroczne lato potwierdza, że upały to nie tylko wizja wspaniałych wakacji nad morzem w tropikach, ale również uporczywy element życia codziennego w naszej strefie klimatycznej. Temperatury w lipcu i w sierpniu w Polsce często przekraczały 30 stopni Celsjusza w cieniu, a klimatolodzy progno...
Więcej
Hurtownia fotowoltaiczna
W ostatnich latach w Polsce fotowoltaika cieszy się coraz większą popularnością. Dążenie Unii Europejskiej do zmniejszenia emisji CO2 niewątpliwie wpływa na wzrost zainteresowania odnawialnymi źródłami energii również w naszym kraju. Decydując się na montaż instalacji paneli fotowol...
Więcej
Eko dom z pompą ciepła
Zastanawiasz się, jaka pompa ciepła dla domu 150 m² we Wrocławiu będzie najbardziej odpowiednia? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem! Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, zatem z pewnością będziemy w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości.  Eko d...
Więcej