Nawet 150 tys. zł dofinansowania do fotowoltaiki, magazynów energii i pomp ciepła dla rolników

9 lutego 2023

Wysokie dofinansowania do odnawialnych źródeł ciepła dla rolników w programie Zielona energia w gospodarstwie. Do 1 marca można ubiegać się o bardzo wysokie dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej, magazynu energii i pompy ciepła. Można uzyskać nawet 60% wartości inwestycji, maksymalnie 150 tys. zł.

O pomoc mogą ubiegać się rolnicy - zarówno osoby fizyczne, jaki i osoby prawne, spółki osobowe prawa handlowego, czy wspólnicy spółki cywilnej, którzy spełniają kryteria programu w zakresie wielkości gospodarstwa rolnego (co najmniej 1 ha użytków rolnych lub nieruchomość służąca do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej), a także w zakresie prowadzenia działalności rolniczej w celach zarobkowych w zakresie produkcji zwierzęcej lub roślinnej (z wyłączeniem chowu i hodowli ryb).

W ramach programu Zielona energia w gospodarstwie można sfinansować instalację fotowoltaiczną aż do 50 kW, magazyn energii, pompę ciepła, a także niezbędną infrastrukturę do tych urządzeń (np. konstrukcja do montażu paneli fotowoltaicznych montowanych na gruncie).

Program ma kilka ograniczeń, które są dość naturalne w tym przypadku. Urządzenia objęte pomocą muszą być usytuowane na gruntach rolnych zabudowanych. Moc wytwarzanej energii powinna być wykorzystana na cele mieszkaniowe w maksymalnie 20 procentach (czyli do 10 kW) - reszta energii ma służyć na cele gospodarcze. Ponadto panele fotowoltaiczne nie powinny być instalowane na pokryciach dachowych wykonanych z materiałów z użyciem azbestu - bo takie pokrycia należy wymienić.

Zielona energia w gospodarstwie to niezwykle atrakcyjny program ze względu na bardzo wysokie dofinansowania. Wypełnienie 21-stronicowego wniosku może jednak odstraszać. Dlatego warto skontaktować się z nami (71 727 62 64), przygotujemy wycenę fotowoltaiki, magazynu energii i pompy ciepła, zrealizujemy kompleksowo usługę, a także pomożemy w formalnościach związanych z uzyskaniem dotacji.

Więcej informacji o tym programie, można uzyskać w dziale Dofinansowania na naszej stronie, w artykule Zielona energia w gospodarstwie rolnym.

Klimatyzatory TCL: Efektywne chłodzenie w przystępnej cenie
W dzisiejszych czasach klimatyzacja nie jest już luksusem, ale nieodzownym elementem zapewniającym komfort w naszych domach i biurach. Zmieniające się warunki klimatyczne, upalne lata i mroźne zimy sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na instalację nowoczesnych systemów klimatyza...
Więcej
Zwolnienie z podatku od nieruchomości dla domów z fotowoltaiką i pompą ciepła we Wrocławiu
Wrocław wydłuża termin składania wniosków do 30. czerwca 2024!  Miasto Wrocław przekazuje znakomite wiadomości dla właścicieli nieruchomości, którzy inwestują w energię odnawialną. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie i potrzebę wsparcia ekologicznych inwestycji, termin skła...
Więcej
Zestawy Pomp Ciepła w Promocji od Kraina OZE!
Ogrzewaj swój dom inteligentnie i oszczędnie z Krainą OZE! Czy wiesz, że montaż pompy ciepła to inwestycja, która szybko się zwraca? W Krainie OZE mamy dla Ciebie wyjątkową ofertę promocyjną, dzięki której Twoja inwestycja będzie jeszcze bardziej opłacalna. Nasza propozycja to komple...
Więcej
Zachowaj ciepło z pompami ciepła Kaisai!
W dzisiejszych czasach, gdzie wyzwanie oszczędzania energii i dbałości o środowisko staje się coraz bardziej istotne, każda inwestycja zwrócona na ekologiczne rozwiązania jest niezwykle wartościowa. Jednym z takich ekologicznych i wydajnych rozwiązań są pompy ciepła typu split marki Kai...
Więcej