Nawet 150 tys. zł dofinansowania do fotowoltaiki, magazynów energii i pomp ciepła dla rolników

9 lutego 2023

Wysokie dofinansowania do odnawialnych źródeł ciepła dla rolników w programie Zielona energia w gospodarstwie. Do 1 marca można ubiegać się o bardzo wysokie dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej, magazynu energii i pompy ciepła. Można uzyskać nawet 60% wartości inwestycji, maksymalnie 150 tys. zł.

O pomoc mogą ubiegać się rolnicy - zarówno osoby fizyczne, jaki i osoby prawne, spółki osobowe prawa handlowego, czy wspólnicy spółki cywilnej, którzy spełniają kryteria programu w zakresie wielkości gospodarstwa rolnego (co najmniej 1 ha użytków rolnych lub nieruchomość służąca do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej), a także w zakresie prowadzenia działalności rolniczej w celach zarobkowych w zakresie produkcji zwierzęcej lub roślinnej (z wyłączeniem chowu i hodowli ryb).

W ramach programu Zielona energia w gospodarstwie można sfinansować instalację fotowoltaiczną aż do 50 kW, magazyn energii, pompę ciepła, a także niezbędną infrastrukturę do tych urządzeń (np. konstrukcja do montażu paneli fotowoltaicznych montowanych na gruncie).

Program ma kilka ograniczeń, które są dość naturalne w tym przypadku. Urządzenia objęte pomocą muszą być usytuowane na gruntach rolnych zabudowanych. Moc wytwarzanej energii powinna być wykorzystana na cele mieszkaniowe w maksymalnie 20 procentach (czyli do 10 kW) - reszta energii ma służyć na cele gospodarcze. Ponadto panele fotowoltaiczne nie powinny być instalowane na pokryciach dachowych wykonanych z materiałów z użyciem azbestu - bo takie pokrycia należy wymienić.

Zielona energia w gospodarstwie to niezwykle atrakcyjny program ze względu na bardzo wysokie dofinansowania. Wypełnienie 21-stronicowego wniosku może jednak odstraszać. Dlatego warto skontaktować się z nami (71 727 62 64), przygotujemy wycenę fotowoltaiki, magazynu energii i pompy ciepła, zrealizujemy kompleksowo usługę, a także pomożemy w formalnościach związanych z uzyskaniem dotacji.

Więcej informacji o tym programie, można uzyskać w dziale Dofinansowania na naszej stronie, w artykule Zielona energia w gospodarstwie rolnym.

Mój Prąd 5.0 z dofinansowaniem do fotowoltaiki i pomp ciepła
Piąta odsłona programu Mój Prąd będzie obejmować nie tylko instalacje fotowoltaiczne, ale także pompy ciepła i kolektory słoneczne. Kolejna edycja ma ruszyć już w kwietniu 2023 r. Maksymalna kwota dofinansowania wyniesie aż 58 tys. zł. 17 marca 2023 r. wyczerpała się pula środków pr...
Więcej
Kiedy wymagana jest rejestracja pompy ciepła w bazie CRO?
System CRO (Centralny Rejestr Operatorów) to elektroniczny rejestr urządzeń, które podlegają obowiązkowej, terminowej kontroli szczelności. Prowadzenie dokumentacji w CRO dla pomp ciepła dotyczy operatorów, czyli właścicieli tych urządzeń. Obowiązkowej rejestracji w CRO podlegają pomp...
Więcej
Nawet 150 tys. zł dofinansowania do fotowoltaiki, magazynów energii i pomp ciepła dla rolników
Wysokie dofinansowania do odnawialnych źródeł ciepła dla rolników w programie Zielona energia w gospodarstwie. Do 1 marca można ubiegać się o bardzo wysokie dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej, magazynu energii i pompy ciepła. Można uzyskać nawet 60% wartości inwestycji, maksyma...
Więcej
10 tys. zł na starego wymianę pieca na pompę ciepła w programie KAWKA Plus
Mieszkasz we Wrocławiu, ogrzewasz mieszkanie lub dom piecem na paliwo stałe i planujesz go zmienić na nowoczesne źródło ciepła? Możesz otrzymać nawet 10 tys. zł dofinansowania! W ubiegłym roku skorzystało z tej możliwości aż 4000 gospodarstw domowych. Program KAWKA Plus to miejski pro...
Więcej