Projekt instalacji fotowoltaicznej

Energia słoneczna jest jednym z najważniejszych źródeł energii odnawialnej na świecie. Znaczenie tej formy energii ciągle rośnie, szczególnie w czasach, gdy dbanie o środowisko naturalne stało się priorytetem dla wielu ludzi i organizacji. Jednym ze sposobów na wykorzystanie energii słonecznej jest instalacja paneli fotowoltaicznych na dachach budynków. Poniżej przedstawiamy etapy projektowania i wykonania instalacji fotowoltaicznej w Krainie OZE.

Krok 1: Ocena wydajności i kosztów

więcej...
Pierwszym krokiem w projekcie instalacji fotowoltaicznej jest ocena wydajności i kosztów. Dokonamy wstępnej analizy dachu, aby określić, czy jest on odpowiedni do zamontowania paneli fotowoltaicznych. Przeprowadzimy również analizę oszczędności, aby określić, ile energii będzie w stanie wygenerować instalacja, oraz jaki będzie koszt jej wykonania.

Krok 2: Projektowanie i planowanie

Po ocenie wydajności i kosztów, przygotujemy projekt instalacji fotowoltaicznej, który określi, gdzie na dachu będą umieszczone panele, jakie będą ich rozmiary oraz jakie będą potrzebne elementy, takie jak uchwyty, przewody i inwerter. Do projektu każdej instalacji fotowoltaicznej wykonujemy trójwymiarowy model budynku, na który w specjalistycznym programie nanosimy panele na model 3D.

Krok 3: Montaż i instalacja

Następnym krokiem jest montaż i instalacja paneli fotowoltaicznych. Proces ten zwykle trwa kilka dni, w zależności od wielkości instalacji. Montaż może wymagać użycia rusztowania lub podnośnika koszowego. Nie musisz się niczym martwić, my zadbamy o potrzebny sprzęt.

Krok 4: Połączenie z siecią elektroenergetyczną

Po zakończeniu instalacji paneli fotowoltaicznych, połączymy instalację fotowoltaiczną z siecią elektroenergetyczną. Teraz pozostaje już tylko czekać na pozwolenie na podłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci. Projekt instalacji fotowoltaicznej to skomplikowany proces, który wymaga dokładnego planowania i wykonania. Ważne jest, aby upewnić się, że instalacja jest odpowiednio dopasowana do indywidualnych potrzeb i wymagań budynku. Instalacja paneli fotowoltaicznych może przynieść wiele korzyści, w tym oszczędności na rachunkach za energię elektryczną oraz redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Wiesz już jak najlepiej zaprojektować instalację fotowoltaiczną? Z nami!
Radomierzyce
9,715
kWp
Dobrze wykonana instalacja fotowoltaiczna to naszym zdaniem również taka, której estetyka nawiązuje do architektury budynku. Panele Ja Solar o mocy 335W w technologii half-cut, zamontowane w układzie poziomym, nawiązują do nowoczesnego charakteru.
Komorowice
3,6
kWp
Instalacja na dachu płaskim, zastosowano konstrukcję balastową polskiego producenta. Pochylenie modułów pod kątem 14 stopni, pozwala na uzyskanie optymalnej sprawności. Takie połączenie parametrów gwararntuje, że nawet w zimowe dni, że moduły się wzajemnie nie zacieniają.
Stępin
7,38
kWp
Dachy "stworzone" pod fotowoltaikę to między innymi takie jak prezentowany. Brak wysokich kominów, lukarn, czy innych obiektów przeszkadzających w osiąganiu maksymalnych uzysków z instalacji sprawiają, że możemy w pełni cieszyć się wytwarzanym prądem.
Kiełczów
4,5
kWp
Gdy dach nie rozpieszcza swoją prostotą i nie ma możliwości montażu paneli na jednej połaci, w strefie pozbawionej zacienień, najlepiej sprawdzi się instalacja na mikroinwerterach. Mikroinwertery Hoymiles pozwalają na optymalną i niezależną pracę każdemu modułowi bez względu na jego umiejscowienie.
Kiełczów
6,87
kWp
Instalacja o mocy 6,87 kWp na południowej połaci dachowej. Dwie lukarny znajdujące się pośrodku połaci znacznie ograniczają dostępne miejsce, dlatego, po analizie zacienień w programie PV-SOL, zaproponowano odpowiednie odsunięcie instalacji od lukarn.
Kowalew
4,76
kWp
Piękna południowa ekspozycja instalacji o mocy 4,76 kWp wykonana w malowniczej miejscowości w Wielkopolce. Panele JA Solar o mocy 340W połączone ze sobą szeregowo tworzą zwartą bryłę odsuniętą od komina na odległość gwarantującą brak zacienień.
Siedlec
4,32
kWp
Instalacja o mocy 4,32 kWp wykonana została na dachu krytym dachówką ceramiczną. Lokalizajca paneli na połaci wschodnio-południowej zapewnia pracę instalacji bez zbędnych zacienień wynikających z geometrii dachu.
Wrocław
13,5
kWp
Skomplikowany dach, gdzie idealnym rozwiązaniem są mikroinwertery Hoymiles, które dzięki niezależnej pracy są w stanie uzyskać maksymalną produkcję z każdego panela.