W ostatnich latach w Polsce fotowoltaika cieszy się coraz większą popularnością. Dążenie Unii Europejskiej do zmniejszenia emisji CO2 niewątpliwie wpływa na wzrost zainteresowania odnawialnymi źródłami energii również w naszym kraju. Decydując się na montaż instalacji paneli fotowoltaicznych w swoim domu lub firmie, warto zwrócić uwagę na to, by komponenty, z których będzie składała się Twoja mikroelektrownia pochodziły ze sprawdzonego źródła Najlepszym rozwiązaniem jest hurtownia fotowoltaiczna Wrocław. Dlaczego warto wybrać sprawdzonego dostawcę – dowiesz się tego w tym artykule.
Rosnąca popularność instalacji fotowoltaicznych sprawiła, że na rynku pojawiło się wiele różnych rozwiązań, dostępnych zarówno dla instalatorów jak i osób indywidualnych. Przekrój cenowy i jakościowy oferowanych produktów jest bardzo szeroki, Nowoczesne technologie oraz duża możliwość wyboru podzespołów takich jak panele słoneczne, falowniki, mikrofalowniki, wpływają pozytywnie na rozwój rynku instalatorskiego, jednak należy pamiętać, że tego typu sprzęt do systemów pv warto kupować wyłącznie od sprawdzonych dostawców. Znaczenie ma nie tylko marka produktu, ale także proponowane warunki gwarancji, doradztwo, pomoc w wyborze optymalnego zestawu, jakość wysyłki i obsługi. Inwestycja w panele fotowoltaiczne – patrz panele fotowoltaiczne Wrocław- wiąże się z wydatkiem co najmniej kilkunastu tysięcy złotych. Dlatego warto postawić na sprawdzone rozwiązania i współpracować z hurtownią, w której pracują specjaliści, znający się na doborze i montażu paneli fotowoltaicznych.
Poszukując produktów w internecie, warto zachować szczególną ostrożność i dokładnie przeanalizować ofertę. Zwłaszcza jeśli pochodzi ona od przypadkowych osób czy niesprawdzonych podmiotów i wiąże się z podejrzanie niską ceną. Często warto kilka złotych dołożyć do produktu i kupić w sprawdzonej hurtowni, mając przejrzystość zasad współpracy i kompleksową obsługę, również pozakupową. A jeśli szukasz sprawdzonych rozwiązań, to zapoznaj się z naszą ofertą panele fotowoltaiczne Wrocław.
Koszt instalacji jest bezpośrednio związany z jej mocą. Można uznać, że w Polsce moc powinna wynosić ok. 1,2 kW na każde zużyte 1000 kWh w ciągu roku. 4-osobowa rodzina zużywa średnio ok. 4500 kWh rocznie, co wymaga ok. 5,4 kW mocy. Koszt takiej instalacji to około 30 000 zł. Jeśli znajdziesz znacznie tańszą ofertę, to koniecznie zweryfikuj jakość poszczególnych komponentów, okres i warunki gwarancji. Im większa instalacja, tym koszt w przeliczeniu na 1 kWp spada, przy instalacji 10 kWp wynosi on około 50 000 zł.
Jeśli decydujesz się na montaż paneli fotowoltaicznych, to warto rozważyć modernizację także innych obszarów gospodarstwa. Na uwagę zasługuje przede wszystkim ogrzewanie. Warto zainwestować w pompy ciepła Wrocław – to nowoczesna forma ogrzewania, która jest bezobsługowa. Jest zasilana w 100% prądem, co jest wygodne i w połączeniu z panelami pozwala ogrzewać dom niemal za darmo.
Ciekawą opcją jest także inwestycja w samochód elektryczny i domową stację ładowania – jeśli podróżujesz na krótkich trasach, to takie rozwiązanie pozwala jeździć niemal za darmo. Oczywiście, jeśli zdecydujesz się na dodatkowe inwestycje, to warto je uwzględnić podczas planowania mocy instalacji.Jeśli masz jakieś pytania lub jesteś zainteresowany inwestycją w OZE, to zapraszamy do kontaktu. Fotowoltaika Wrocław to nasza specjalność. Oferujemy najlepsze ceny za profesjonalnie dobrane panele, szybką realizację oraz wsparcie na każdym etapie współpracy.
Zastanawiasz się, jaka pompa ciepła dla domu 150 m² we Wrocławiu będzie najbardziej odpowiednia? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem! Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, zatem z pewnością będziemy w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czy zamontowanie systemu grzewczego z pompą ciepła jest dobrym rozwiązaniem? Oczywiście, że tak! Ogrzewanie domów z zastosowaniem pomp ciepła we Wrocławiu, a także innych miastach, jest obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem. Nic dziwnego; systemy takie niosą bowiem za sobą wiele korzyści, które można zauważyć praktycznie od razu!
Pompy ciepła są przede wszystkim bardzo ekologiczne. Korzystanie z nich nie wpływa negatywnie na środowisko, czego nie można powiedzieć o innych metodach ogrzewania budynków. Montując pompy ciepła z naszego sklepu internetowego, klienci mają pewność, że wybierają produkty sprawdzonych marek, które są przyjazne zarówno dla użytkownika jak i dla naszej planety. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że systemy tego typu są w wielu przypadkach całkowicie bezobsługowe. Nie ma zatem konieczności ustawiania parametrów czy wykonywania innych działań; wszystko dzieje się automatycznie.
Niewątpliwym atutem urządzeń typu pompa ciepła jest ich stosunkowo prosty montaż. Proces instalacji przebiega szybko i sprawnie — zwłaszcza jeśli wynajmie się do tego profesjonalistów. Zamontowanie pompy ciepła to także doskonały sposób na oszczędność; koszty jej eksploatacji są zdecydowanie niższe niż urządzeń, wykorzystujących paliwa tradycyjne. Optymalnym rozwiązaniem jest montaż pompy ciepła i jednocześnie instalacji fotowoltaicznej.
Decydując się na zakup którejś z pomp ciepła, konieczne jest dopasowanie jej do parametrów naszego budynku. Na odpowiedni dobór pompy ciepła mają wpływ czynniki takie jak: powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń, ocieplenie budynku, rodzaj instalacji grzewczej, typ wentylacji oraz wiele innych nieco mniej istotnych składowych. Prawidłowy i bardzo precyzyjny dobór pompy ciepła to praca dla projektanta, można również skorzystać z profesjonalnego kalkulatora, który po wprowadzeniu danych określi, jakiej mocy pompa sprawdzi się w naszym budynku. Szacunkowo przyjmuje się, że dla domu o powierzchni 150 m², zazwyczaj wystarczy pompa o mocy 7-9 kW. Dla budynków, których łączna powierzchnia wynosi do 100 m², wystarczająca będzie pompa mająca moc 5 kW.
Warto również podkreślić, że pompy ciepła są bardzo wydajnymi urządzeniami. Ich zakup jest zatem doskonałą inwestycją, która z pewnością szybko się zwróci. Jeśli interesuje Cię zamontowanie tego typu systemu we własnym domu bądź posiadanej przez Ciebie firmie, to koniecznie zgłoś się do nas. Obsłużymy Cię profesjonalnie i kompleksowo. W naszej ofercie poza pompami ciepła posiadamy również inne usługi, takie jak montaż paneli fotowoltaicznych, magazyny energii, klimatyzację czy stacje ładowania pojazdów — sprawdź fotowoltaika Wrocław, a także panele fotowoltaiczne Wrocław oraz pompy ciepła Wrocław. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Każdemu Klientowi pomożemy w wyborze najlepszych dla niego rozwiązań tak, by mógł cieszyć się nimi i beztrosko z nich korzystać przez długie lata!
Pompy ciepła cieszą się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju. Nic dziwnego - to bezemisyjne, bezobsługowe i korzystne kosztowo rozwiązania do ogrzewania domu. Na rynku pojawia się coraz więcej modeli pomp ciepła i coraz więcej ich producentów. Pompy ciepła można już nawet znaleźć w marketach budowlanych. Jak odnaleźć się w tym wszystkim i wybrać najkorzystniejszą pompę ciepła dla swojego domu? Oto nasze opinie.
Wybór pompy ciepła dla swojego domu powinien być przemyślany, bo jest to inwestycja na lata. Ponadto, obok prądu i wody, bezawaryjne źródło ciepła jest najważniejszym aspektem komfortowego funkcjonowania naszego domu. I to przez cały rok, nie tylko w zimie, bo pompa ciepła służy także do podgrzewania wody użytkowej, a w lecie może służyć do schładzania - obniżania temperatury w pomieszczeniach.
Zacznijmy od tego jaki typ pompy jest najbardziej odpowiedni dla naszego domu. Na rynku występują bowiem pompy ciepła różnego typu, gdzie odzysk energii (ciepła) może następować z powietrza, gruntu lub wody. W naszym kraju obecnie najpopularniejsze są pompy pierwszego typu - powietrzne.
To jednak nie koniec ponieważ powietrzne pompy ciepła możemy podzielić ze względu na rodzaj - tzw. monoblok i split.
Pierwsze z nich, jak sama nazwa wskazuje, są zbudowane w postaci jednego bloku (obudowy), która zawiera wszystkie komponenty niezbędne do działania pompy. To jest zarazem największa ich wada ponieważ oznacza to duże gabaryty. Tego typu pompy są najczęściej wykorzystywane w budynkach użyteczności publicznej.
W domach najczęściej stosowanym rozwiązaniem są powietrzne pompy ciepła typu split. W tym przypadku pompa rozdzielona jest na dwa elementy połączone orurowaniem miedzianym przez które przepływa czynnik gazowy pompy ciepła. Na zewnątrz budynku mamy wówczas jednostkę zewnętrzną o wyglądzie nieco większym od klimatyzatora. Wewnątrz budynku znajduje się natomiast estetyczna jednostka wewnętrzna.
Szczegółowe różnice pomiędzy omawialiśmy w artykule: Rodzaje pomp ciepła.
Pompy ciepła produkuje już bardzo wielu producentów. Część z nich działa na tym rynku już bardzo długo - jak np. Panasonic, inni dopiero stawiają pierwsze kroki. To oczywiście automatycznie pociąga za sobą różnice jakościowe - co do zasady doświadczeni producenci mają bardziej dopracowane produkty, które charakteryzują się wysoką bezawaryjnością i posłużą wiele lat.
My rekomendujemy przede wszystkim pompy ciepła Aquarea japońskiej firmy Panasonic. Jest to niezwykle doświadczony producent, który do tego posiada jedną z najbogatszych ofert pomp ciepła na rynku. Panasonic już od 1958 r. oferuje klimatyzatory do użytku domowego, a od 1973 r. będące ich rozwinięciem wysokowydajne pompy ciepła typu powietrze-woda. Ponad 6 dekad doświadczeń pozwoliło firmie Panasonic dopracować swoje produkty do perfekcji.
Jako tańszą alternatywę o korzystnej relacji ceny do jakości polecamy pompy ciepła Kaisai. Marka ta należy do grupy Klima-Therm dostarczającej od 1996 r. rozwiązania w branży HVACR (Heating, Ventilation, Air-Conditioning Refrigeration) japońskiej firmy Fujitsu. Pompy ciepła Kaisai są zbudowane na bazie tych doświadczeń, a producent sprzedał już ponad 500.000 jednostek klimatyzacji i pomp ciepła w naszym kraju. To gwarantuje, że produkty są sprawdzone.
Polecamy nie przesadzać z szukaniem jak najtańszego urządzenia ponieważ takie pozorne oszczędności później mszczą się podczas eksploatacji. Niska cena to zwykle niższej jakości materiały, gorsze wykonanie i mniej wnikliwa kontrola jakości. Dotyczy to szczególnie tzw. produktów marketowych, które nawiasem mówiąc po zsumowaniu wszystkich potrzebnych elementów nie są wcale tanie.
Warto dodać, że renomowany producent to także bezpieczeństwo przyszłej eksploatacji. Bo za kilkanaście lat może zajść potrzeba wymiany jakiegoś elementu. W przypadku producentów bez doświadczenia, produktów tzw. marketowych nie mamy takiej pewności.
I przechodzimy do ostatniego punktu, paradoksalnie najważniejszego, a często bagatelizowanego.
Powietrzne pompy ciepła typu split wiążą się z dość skomplikowaną instalacją. Warto wybrać więc firmę, która legitymuje się doświadczeniem, zatrudnia profesjonalnych instalatorów i posiada autoryzacje producentów. W przypadku Krainy OZE wszystkie te warunki są spełnione, posiadamy autoryzację firmy Panasonic na pompy ciepła Aquarea oraz autoryzację firmy Klima-Therm na pompy ciepła Kaisai.
Jakość i trwałość instalacji tkwi w szczegółach - to wysokiej klasy i prawidłowo dobrane materiały, odpowiednio dobrane urządzenia dodatkowe (naczynia wzbiorcze itp.), a nawet… woda użyta do napełnienia instalacji. W Krainie OZE dbamy nawet o to - używamy specjalnej wody kotłowej żeby zapewnić instalowanej pompie jak najlepsze warunki eksploatacji.
Jeżeli są Państwo zainteresowani wyceną pompy ciepła, zachęcamy do skorzystania z naszego formularza wyceny pomp ciepła, albo kontaktu pod nr 71 727 62 64. Jesteśmy także do Państwa dyspozycji w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości.
W połowie marca bieżącego roku, Parlament Europejski przyjął projekt “Fit for 55”, który ma na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej Unii Europejskiej do 2050 roku. Aby to zrealizować, UE wyznaczyła ambitne cele dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Projekt zakłada, że już za 5 lat każdy nowy budynek będzie musiał być zeroemisyjny i wyposażony w instalację fotowoltaiczną! Nowe budynki użyteczności publicznej będą musiały spełniać te wymagania jeszcze wcześniej, bo już za trzy lata!
Projekt “Fit for 55” zakłada redukcję emisji gazów cieplarnianych w krajach UE o co najmniej 55% do 2030 roku oraz osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku. Budynki odpowiadają za aż 36% całkowitej emisji gazów oraz zużywają 40% wytwarzanej energii, dlatego też działania zaproponowane w pakiecie “Fit For 55” w dużej mierze koncentrują się właśnie na tym sektorze.
Nowe wymagania zeroemisyjności oraz wyposażenia budynków w instalację fotowoltaiczną będą obowiązywać:
Dodatkowo, budynki mieszkalne będą musiały osiągnąć co najmniej klasę efektywności energetycznej E do 2030 roku, a klasę D do 2033 roku (w skali od A do G). Budynki niemieszkalne i budynki użyteczności publicznej będą musiały osiągnąć te same oceny odpowiednio do 2027 i 2030 roku.
Projekt przewiduje odstępstwa dla:
Państwa członkowskie UE będą miały również możliwość zwolnienia publicznych mieszkań socjalnych, w przypadku których remonty doprowadziłyby do podwyżek czynszów, których nie można zrekompensować oszczędnościami na rachunkach za energię.
Aby przyspieszyć transformację, zaplanowane są różnego rodzaju dotacje i dofinansowania, w szczególności na dostosowanie budynków o najniższej efektywności energetycznej oraz dla gospodarstw domowych w trudnej sytuacji finansowej. Europosłowie chcą również stworzyć ogólnodostępne punkty informacyjne.
Projekt w kolejnym kroku trafi do Rady Europy, a następnie przyjmie kształt dyrektywy. Nie ulega jednak wątpliwości, że nie ma już odwrotu - przyszłość to odnawialne źródła energii. Fotowoltaika i pompa ciepła będą podstawowym wyposażeniem niemal każdego gospodarstwa domowego.
Zachęcamy do podjęcia działań na rzecz ochrony klimatu już teraz. Na naszej stronie można samodzielnie wykonać wycenę instalacji fotowoltaicznej lub wypełnić ankietę do wyceny pompy ciepła. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego (71 727 62 64).
Zielona ewolucja trwa! Dołącz do niej z Krainą OZE!
22 kwietnia 2023 r. oficjalnie rusza program Mój Prąd 5.0! Piąta odsłona popularnego programu to prawdziwa rewolucja - dofinansowaniem objęte będą bowiem nie tylko instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii i systemy zarządzania energią, ale także pompy ciepła i kolektory słoneczne. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi aż 58 tys. zł!
Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady programu, a także kwoty dotacji o jakie można się ubiegać na poszczególne elementy instalacji.
Zasady w pigułce:
Maksymalne dofinansowanie na jeden punkt poboru to nawet 58.000 zł. To znacznie więcej niż w poprzedniej edycji programu "Mój prąd", gdy można było uzyskać maksymalnie 20.500 zł dotacji.
W tej edycji programu "Mój Prąd" głównie wspierane jest są pompy ciepła, a wartość dofinansowania na magazyny energii elektrycznej uległa znacznemu zwiększeniu. Dzięki temu można zbudować w dużej mierze autonomiczny system wytwarzania własnej energii ze Słońca, magazynowania jej oraz efektywnego ogrzewania pompą ciepła - wszystko to przy wysokim dofinansowaniu.
Dofinansowanie może uzyskać osoba fizyczna (prywatna), pod warunkiem, że moc instalacji mieści się w przedziale od 2 do 10 kW, a wytwarzana energia rozliczana jest w tzw. systemie net-billingu. Wartość dofinansowania na fotowoltaikę to 6.000 zł.
O dotację będzie można ubiegać się zarówno na instalacje nowe, jak i już istniejące, których koszty zostały poniesione po 1 lutego 2020 r. W tym przypadku wartość dofinansowania wyniesie 3.000 zł, konieczna będzie jednak rezygnacja z systemu opustów i przejście na system net-billing (obecnie obligatoryjny dla nowych instalacji).
Oprócz instalacji fotowoltaicznej można ubiegać się o dofinansowanie na szereg elementów dodatkowych, takich jak magazyny energii i systemy zarządzania energią, ale także pompy ciepła i kolektory słoneczne. W takim przypadku wartość dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej wynosi 7.000 zł. Ponadto można uzyskać dofinansowanie na elementy dodatkowe: magazyn energii elektrycznej - do 16.000 zł, magazyn ciepła - do 5.000 zł, systemy zarządzania energią HEMS/EMS - do 3.000 zł, kolektory słoneczne c.w.u. - do 3.500 zł, pompy ciepła - do 28.500 zł (w tym pompy pompy ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie efektywności energetycznej do 19.400 zł).
Maksymalna wysokość dotacji nie może przekroczyć 50% kosztów kwalifikowanych. Limit na jeden punkt poboru to 58.000 zł.
Wnioski będzie można składać drogą elektroniczną od 22 kwietnia 2023 r. aż do wyczerpania się puli środków lub do 31.12.2023 r.. Budżet programu Mój Prąd 5.0 to początkowo 955 mln zł
Zadzwoń do nas 71 727 62 64. Chętnie odpowiemy na pytania, wyjaśnimy wątpliwości, przygotujemy kalkulacje.
System CRO (Centralny Rejestr Operatorów) to elektroniczny rejestr urządzeń, które podlegają obowiązkowej, terminowej kontroli szczelności. Prowadzenie dokumentacji w CRO dla pomp ciepła dotyczy operatorów, czyli właścicieli tych urządzeń.
Obowiązkowej rejestracji w CRO podlegają pompy ciepła, które zawierają fluorowany gaz cieplarniany (F-gaz) w ilości odpowiadającej ekwiwalentowi:
Najczęściej stosowanymi w pompach ciepła F-gazami są R-410A i R-32 (HFC-32). W tabeli poniżej znajdują się minimalne progi do rejestracji urządzeń montowanych przez Kraina OZE, które zawierają te czynniki chłodnicze.
W czynnik R32 (difluorometan) wyposażone są m.in. pompy ciepła Panasonic Aquarea generacji J oraz pompy Kaisai. Graniczna ilość czynnika R32, od której wymagane jest zgłoszenie do CRO to 7,4 kg.
Pompy wykorzystujące czynnik R410A, stanowiący mieszaninę R32 (difluorometanu) oraz R125 (rentafluoroetanu) to m.in. pompy ciepła Panasonic generacji H. Urządzenia te podlegają zgłoszeniu do CRO od 2,4kg tego czynnika.
Rodzaj i ilość F-gazu oraz wartość ekwiwalentu CO2 jak można odczytać z tabliczki znamionowej urządzenia:
Zarejestrowane urządzenia wymagają corocznej kontroli szczelności oraz odnotowywania jej wyników w bazie CRO. Ma to na celu ochronę środowiska poprzez kontrolę emisji gazów cieplarnianych. Baza jest prowadzona przez Instytut Chemii Przemysłowej.
Kontrolę szczelności urządzenia zawierającego F-gazy może wykonać wyłącznie osoba z odpowiednimi uprawnieniami, czyli posiadająca personalny certyfikat F-gazowy - FGAZ-O.
Wykaz osób, które posiadają takie uprawnienia można znaleźć na stronie UDT.
Po aktywowaniu i zalogowaniu się na konto w bazie CRO należy założyć kartę dla pompy ciepła. Na założenie karty jest 15 dni roboczych (3 tygodnie). Szczegóły proces opisuje instrukcja.
Kraina OZE wspiera swoich Klientów w procesie zgłaszania urządzenia do CRO. Jeśli montujemy pompę ciepła, która wymaga rejestracji w CRO, niezwłocznie po instalacji wysyłamy do Klienta komplet informacji, potrzebnych do zgłoszenia.
W Krainie OZE posiadamy także uprawnienia FGAZ do przeprowadzania okresowych kontroli szczelności. Montując z nami pompę ciepła możesz liczyć na preferencyjne warunki finansowe okresowych przeglądów i kontroli.
Skontaktuj się z nami (71 727 62 64), przygotujemy dla Ciebie wycenę pompy ciepła, zrealizujemy kompleksowo usługę, a także pomożemy we wszelkich formalnościach związanych z uzyskaniem dotacji z programu Czyste Powietrze.
Marzysz o tym, by Twoje rachunki za energię elektryczną znacząco zmalały? W takim razie nasza fotowoltaika dla domu we Wrocławiu będzie dla Ciebie idealna. Zamontowanie paneli fotowoltaicznych jest obecnie niezwykle popularnym rozwiązaniem, które stosują klienci z całej Polski.
Zastanawiasz się, czy instalacja fotowoltaiczna będzie dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem? Nasza fotowoltaika dla mieszkańców Wrocławia to usługa, która przynosi klientom wiele różnych korzyści. Pierwszą i z pewnością najważniejszą są znacząco obniżone rachunki za prąd. Panele słoneczne są bowiem w stanie w odpowiednich warunkach wytworzyć ilość energii wystarczającą nawet dla dużego domu.
Inwestycja w montaż paneli fotowoltaicznych we Wrocławiu jest korzystna również z uwagi na niezależność od podwyżek cen energii. W obecnej rzeczywistości pozyskiwana przez państwo energia jest coraz droższa; samodzielne jej wytwarzanie skutecznie chroni przed koniecznością płacenia coraz wyższych rachunków.
Panele fotowoltaiczne Wrocław są niezwykle wydajne, a przede wszystkim trwałe. Tworzy się je bowiem z solidnych materiałów, dzięki czemu z powodzeniem można z nich korzystać przez naprawdę długi czas. Ogniwa fotowoltaiczne wbrew panującym plotkom nie zużywają się szybko. To niezwykle funkcjonalne źródła energii, które są także bardzo odporne. Niestraszne im zatem niekorzystne warunki atmosferyczne jak silne opady deszczu czy śniegu. Panele nie ulegną uszkodzeniu także w czasie wysokiego promieniowania UV — wręcz przeciwnie, część promieniowania UV również będzie zamieniana na energię.
W razie jakiejkolwiek awarii proponujemy klientom kompleksowy serwis, który na pewno szybko wyeliminuje ewentualny problem. Dostępna w naszej ofercie fotowoltaika Wrocław to montaż instalacji praktycznie od ręki. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i profesjonalny zespół, który na pewno znajdzie dla Ciebie to, czego potrzebujesz.
Proponujemy najlepsze urządzenia, które sprawdzą się w każdych warunkach. Montaż dostępnych w naszej ofercie mikroinstalacji dostępny jest na terenie Wrocławia i praktycznie całego województwa. Aby się z nami skontaktować, wypełnij zamieszczony na stronie internetowej formularz. Chętnie opowiemy Ci, jak właściwie przebiega montaż fotowoltaiki i czy proponowane przez rząd dofinansowania będą dla Ciebie odpowiednie. Panele solarne dla Twojego gospodarstwa domowego to najlepsze, co możesz zrobić. Odnawialne źródła energii tego typu nie wpływają niekorzystnie na środowisko, a co również ważne – wpływają na znacznie niższe rachunki za prąd! Spraw, by rosnące ceny energii w ogóle Cię nie dotyczyły. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z naszą firmą, oszczędności na energii elektrycznej będą już w zasięgu ręki!
Montaż paneli fotowoltaicznych Wrocław trwa bardzo szybko. Warto przy okazji dodać, że nasza firma instaluje także pompy ciepła Wrocław. Zapytaj o ofertę i dowiedz się, jak wiele korzyści możesz uzyskać! Fachowe doradztwo to kolejna z naszych niezawodnych usług.
Wysokie dofinansowania do odnawialnych źródeł ciepła dla rolników w programie Zielona energia w gospodarstwie. Do 1 marca można ubiegać się o bardzo wysokie dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej, magazynu energii i pompy ciepła. Można uzyskać nawet 60% wartości inwestycji, maksymalnie 150 tys. zł.
O pomoc mogą ubiegać się rolnicy - zarówno osoby fizyczne, jaki i osoby prawne, spółki osobowe prawa handlowego, czy wspólnicy spółki cywilnej, którzy spełniają kryteria programu w zakresie wielkości gospodarstwa rolnego (co najmniej 1 ha użytków rolnych lub nieruchomość służąca do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej), a także w zakresie prowadzenia działalności rolniczej w celach zarobkowych w zakresie produkcji zwierzęcej lub roślinnej (z wyłączeniem chowu i hodowli ryb).
W ramach programu Zielona energia w gospodarstwie można sfinansować instalację fotowoltaiczną aż do 50 kW, magazyn energii, pompę ciepła, a także niezbędną infrastrukturę do tych urządzeń (np. konstrukcja do montażu paneli fotowoltaicznych montowanych na gruncie).
Program ma kilka ograniczeń, które są dość naturalne w tym przypadku. Urządzenia objęte pomocą muszą być usytuowane na gruntach rolnych zabudowanych. Moc wytwarzanej energii powinna być wykorzystana na cele mieszkaniowe w maksymalnie 20 procentach (czyli do 10 kW) - reszta energii ma służyć na cele gospodarcze. Ponadto panele fotowoltaiczne nie powinny być instalowane na pokryciach dachowych wykonanych z materiałów z użyciem azbestu - bo takie pokrycia należy wymienić.
Zielona energia w gospodarstwie to niezwykle atrakcyjny program ze względu na bardzo wysokie dofinansowania. Wypełnienie 21-stronicowego wniosku może jednak odstraszać. Dlatego warto skontaktować się z nami (71 727 62 64), przygotujemy wycenę fotowoltaiki, magazynu energii i pompy ciepła, zrealizujemy kompleksowo usługę, a także pomożemy w formalnościach związanych z uzyskaniem dotacji.
Więcej informacji o tym programie, można uzyskać w dziale Dofinansowania na naszej stronie, w artykule Zielona energia w gospodarstwie rolnym.